V Karlíně se sází stromy u příležitosti 200. let od svého vzniku

Výsadba dřezovce odstartovala oslavy výročí od položení základního kamene původní obce na pražském předměstí.

Ulice pražského Karlína bude krášlit několik desítek nových stromů. Vysazeny budou na počest výročí vzniku této čtvrti. Prvním se dnes stal dřezovec trojtrnný, který byl vysazen starostou Prahy 8 Romanem Petrusem, náměstkem pražské primátorky Petrem Dolínkem, Štěpánem Kubištou z občanské iniciativy Přístav 18600 a zástupci Technické správy komunikací, kteří se o stromy budou starat.
Slavnostní výsadba dřezovce trojtrnného proběhla na rohu ulic Šaldova a Pernerova.

Za celým nápadem stojí lidé z Přístavu 18600. „Přemýšleli jsme, jak oslavit těch 200 let Karlína mimo nějakou tradiční oslavu, která bude v červnu. A také jsme chtěli, aby tu po té oslavě něco zůstalo. Jedna věc, která nás karlínské trápí už delší dobu je, že tady chybělo spoustu stromů. Takže jsme si udělali monitoring toho, kolik stromů chybí, a zašli jsme na magistrát. Díky vstřícnosti pana náměstka Dolínka to klaplo a dnes je tu první strom,“ popsal zrod projektu iniciátor Štěpán Kubišta.

Karlín byl založen 23. 6. 1817 a pojmenován byl na počest manželky císaře Františka I. Karolíny Augusty.

Vzhledem k poselství, který dřezovec dostal, bude zařazen do databáze významných stromů Prahy,“ říká autor webu Pražské stromy Aleš Rudl. Zároveň podotýká, že strom by bylo vhodné označit, aby kolemjdoucím připomínal onu historickou událost.