Stromy Olgy Havlové se sází i v Praze

Na paměť Olgy Havlové se letos vysazuje 85 stromů. První již rostou v Praze.

Letos by se Olga Havlová dožila 85 let. Na její počest se Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se rozhodl nazvat tento rok Rokem Olgy Havlové a připomenout si tuto mimořádnou osobnost řadou akcí.
Jednou z nich je výsadba Stromů Olgy Havlové, kterých je plánováno vysadit symbolicky rovných 85 po celé České republice.
První z těchto stromů zapustil kořeny na Žižkově, kde se paní Olga narodila a kde vyrůstala. V parku Parukářka roste od středy 7. března 2018 lípa připomínající osobnost paní Olgy.
Jedním z dalších pražských stromů je dub cer, který byl zasazen v parku Dlážděnka na Praze 8 dne 9. dubna 2018.
Pevně věřím, že nový dub zde na Osmičce zapustí mohutné kořeny a i dalším generacím bude připomínat odkaz Olgy Havlové, výjimečné ženy, která vždy pomáhala slabším. Ženy, která dodávala mnoha lidem naději,” dodal předseda komise pro životní prostředí Prahy 8 Vít Céza.
Dalším již vysazeným stromem je jírovec žlutý, který můžete najít v areálu Všeobecné fakultní nemocnice na Praze 2 či moruše bílá na Chodově. Plánována je výsadba i na Praze 7, Praze 13 a v Kunraticích.
Tyto dřeviny dostaly výsadbou důležité poselství a připomínají význačnou osobnost naší republiky, a proto je plánováno jejich zařazení do databáze významných stromů Prahy,” řekl dendrolog a autor webu Pražské stromy Aleš Rudl.

Web Pražské stromy je partnerem projektu Stromy Olgy Havlové.

Blíže o projektu se můžete dočíst v záložce Stromy Olgy Havlové na webu Pražské stromy.