Nová publikace – Vycházky za pražskými stromy nejen pro seniory

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 byla slavnostně představena kniha obsahující tipy na vycházky za památnými a významnými stromy Prahy.

Ve Skleněném paláci na Praze 6 proběhla za velkého zájmu publika přednáška Vydejte se za pražskými stromy, ve které představil dendrolog Aleš Rudl pozoruhodné velikány hlavního města Prahy ze kterých na nás „dýchne“ historie.

Po povídání o vybraných památných a významných stromech Prahy následovalo představení nově vydané publikace „Vycházky za pražskými stromy nejen pro seniory“.
Kniha přináší soubor 8 vycházek, které návštěvníky zavedou za majestátními stromy města či dalšími velikány zasluhující si naši pozornost.
Připravené vycházky jsou určeny pro všechny milovníky přírody a zájemce zavedou k význačným stromům nesoucí důležitá poselství,“ řekl autor knihy Aleš Rudl.
Procházky byly naplánovány tak, aby byly dobře dostupné městskou hromadnou dopravou. Jejich délka a obtížnost, byla volena s ohledem na to, aby trasy bez problému zvládli senioři. Trasy jsou rovněž vhodné i pro rodiny s dětmi a další zájemce.

Publikaci vydala Agentura Koniklec za podpory Hlavního města Prahy. Autorem knihy je dendrolog Aleš Rudl.

Přednášky se zúčastnilo více než šest desítek účastníků, pro které byla publikace připravena jako dárek.

Publikaci bude možné zdarma získat  12. 4. 2018 na komentované vycházce Za pražskými stromy Malé Strany, kterou připravuje na duben Agentura Koniklec a web Pražské stromy.

Na publikaci v elektronické verzi se můžete podívat zde.