Cyklisté poznávali historii památných stromů

Stromojízda za pražskými velikány nadchla její účastníky.

Netradiční cyklistická projížďka po pražské přírodě byla zpestřena zastávkami u památných a významných stromů. Průvodcem byl dendrolog Aleš Rudl, který se stromům v Praze a pátrání po jejich historii věnuje již několik let.

Start byl 25. 8. 2017 v 16h u kunratického dubu letního na okraji Kunratického lesa nedaleko metra C Chodov. Zahájení se ujal Miroslav Lupač, ředitel Agentury Koniklec. Připomněl, že jízda připomene i čtvrt století od vzniku této neziskové organizace zabývající se životním prostředním.

Po rozdání praktických dárečků se už početná skupina účastníků vydala na cestu. Cyklisté byli uchváceni například mohutnými sekvojovci v Michelském lese či prastarými hraničními duby v okolí Točné.

Další zastávky byly mj. v Kunraticích, Cholupicích či Komořanech. Komentovanou cyklojízdu doprovázelo příjemné letní počasí. Do cílových Modřan měla trasa necelých 30 km. Tam už se účastnici potěšeni milou projížďkou rozjeli do svých domovů. Někteří dorazili na jedinečnou akci až z Byšic na Mělnicku.

Stromojízda se v Praze uskutečnila historicky podruhé.První pražská stromojízda proběhla v roce 2014 u příležitosti mistrovství ČR ve stromolezení,“ doplnil Aleš Rudl, autor webu Pražské stromy.

Stromojízdu připravila Agentura Koniklec a web Pražské stromy. Vzhledem ke kladným ohlasům a zájmu účastníků se bude podobná akce určitě opakovat.