Procházka do rozkvetlých alejí

Pojďte s námi společně objevovat rozkvetlé aleje. Představíme vám tajúplná místa, která byste v Praze ani nečekali.

Jaro je tu a s ním i čas na první z našich letošních procházek s výkladem. A kam to bude tentokrát? Dali jsme hlavy dohromady s Alešem Rudlem z projektu Pražské stromy a během chvíle bylo jasno. Vydáme se objevovat ovocné sady a alej přírodního parku Říčanka.

KDY: neděle 24. 4. 2016 ve 14:15
KDE: sraz bude před kostelem sv. Petra v Dubečku (autobusová zastávka Dubeček – linky MHD 229, 240, 329)
Orientační délka trasy: 8 km

PŘÍRODNÍ PARK ŘÍČANKA
Přírodní park Říčanka najdete mezi Uhříněvsí a Běchovicemi v blízkosti Říčanského potoka. Má typický ráz české venkovské krajiny, ve které se střídají pole, louky a rybníky s lesními porosty. Mezi jeho největší lákadla patří dubohabrový les Obora u Uhříněvsi, přírodní památka Lítožnice v podobě soustavy rybníků, přilehlých podmáčených luk a nedalekého lesního komplexu a křemencový hřbet Rohožník s opuštěným lomem.

Park nabízí širokou paletu zajímavostí pro milovníky archeologie, ornitologie, geologie, botaniky i historie a najdeme tam i několik památných stromů. A právě u nich, třešňových sadů a dalších (nejen) přírodních pokladů se společně zastavíme. Ale abychom vám hned neprozradili úplně všechno, tak na konec jen tajemně slíbíme, že nás procházka zavede i do tajuplných zákoutí, která byste v Praze asi ani nečekali.

Dorazte s dobrou náladou a v hojném počtu, účast není omezena počtem ani věkem. 🙂
Přihlašovat na akci se můžete zde.
Těšíme se na vás!
Akci organizuje spolek Na ovoce a web Pražské stromy.

Více informací na: www.na-ovoce.cz a www.prazskestromy.cz.