Web Pražské stromy vyhlásil 4. ročník fotografické soutěže

Fotografujte náš národní strom lípu a získejte hodnotné odměny.

lipa

Webové stránky Pražské stromy vyhlašují fotografickou soutěž na téma “Lípa – náš národní strom“. Amatérští fotografové, kteří se zapojí mohou získat hodnotné ceny. Soutěž je vyhlášena v rámci oslav 100. výročí od vzniku Československé republiky, které proběhnou v roce 2018.

Soutěž probíhá od 1. 10. 2017 do 31. 5. 2018 a každý účastník může poslat až 4 fotografie.

Soutěžní snímky v I. kategorii se mohou týkat všech lip na našem území, které byly vysazeny na počest vzniku Československé republiky. Nejčastěji se jedná o lípy republiky, neboli lípy svobody.
II. kategorie se týká všech lip rostoucí na území Prahy.

Fotografie je možné zasílat na kontaktní email webu Pražské stromy (prazskestromy@seznam.cz). Nezapomeňte uvést název snímku, lokalitu, kontaktní údaje a okolnosti vzniku fotografie nebo čím vás daný strom zaujal.

Na červnovém vyhlášení v Praze se mohou soutěžící těšit na mnoho kusů knižních novinek či si vybrat z několika předplatných hobby časopisů, získat vstupenky do botanické zahrady či mnoho dalších cen.

Věřím, že soutěž ukáže náš národní strom, tedy lípu, v tom nejlepším světle. Web Pražské stromy se tématem soutěže připojuje k celorepublikovým oslavám na počest vzniku Československé republiky, které se uskuteční v roce 2018, “ říká autor webu Pražské stromy Aleš Rudl.

Bližší informace k soutěži a přehled výher najdete na webu Pražské stromy v záložce Soutěže.