Nová mapa pražských stromů, web slaví 10 let!

Byla vydána tištěná mapa památných a významných stromů Prahy. Web Pražské stromy v dubnu 2020 slaví 10 let od svého vzniku.

mapa_2020

Webové stránky Pražské stromy v dubnu 2020 slaví 10 let od svého vzniku. Za tu dobu se nadšenecký web vypracoval v moderní stránky, které přinášejí informace o památných a významných stromech Prahy.
Na webu se můžete seznámit se všemi památnými stromy metropole. Od roku 2013 je web nositelem databáze významných stromů Prahy. Ta je průběžně rozšiřována i na základě typů čtenářů webu.
V rámci aktivit autora webu jsou připravovány i tématické vycházky za stromy. Nejbližší byla plánována na letošní duben, ovšem vzhledem k pandemii koronaviru a s ní spojenými opatřeními, se uskuteční v novém termínu.
Poděkovaní patří všem aktivním čtenářům webu!

Soubor map pražských památných a významných stromů
Ve spolupráci s Agenturou Koniklec byly vydány tištěné mapy památných a významných stromů Prahy.
Jedná se celkem o 5 map, které pokrývají jednotlivé části Prahy (centrum mám mapu samostatnou).
Mapy souboru mají v rozloženém stavu formát A1, část centrum je pak ve formátu A3. Mapy zobrazují na dvě stovky památných stromů Prahy a dále též přes tři stovky stromů významných, tedy takových, které jsou spojeny například s historickou událostí nebo slavnou osobností.
Mapy si bude možné brzy zdarma vyzvednout v některém z pražských infocenter a na dalších místech. Distribuce právě probíhá. O konkrétních místech budete brzy informováni v nové aktualitě.